Dzień 18 października na długo pozostanie w pamięci naszych "Żabek". Tego dnia w naszym Przedszkolu odbyła się pierwsza, niezwykła ważna uroczystość - PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania Pani Dyrektor, która zaszczyciła nas swoją obecnością. Następnie dzieci przedstawiły krótką cześć artystyczną, zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne, jak i zdobytą wiedzę na temat jesieni, kolorów i grzybów. Po części artystycznej Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania na pełnoprawnego przedszkolaka. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały birety, dyplomy i zaproszenia do wspólnego ucztowania smile

Zobacz galerię zdjęć

Szur, szur, szur, liści góra!

Szur, szur, szur, coś tam szura....

Tupu-tap! Tupu-tap !

Kolorowe liście łap!

 

Jaką mamy porę roku ?

Po czym możemy ją poznać?

Jakie są kolory jesieni?

Te i inne tematy towarzyszą ostatnio naszym rozmowom z Przedszkolakami.

Jesienne motywy przeplatają się również we wspólnych zabawach, dekoracjach i pracach plastycznych:)

Zachęcam więc gorąco do przejrzenia galerii :)

Wrzesień był dla nas miesiącem adaptacyjnym, co nie oznacza wcale, że nic poza adaptacją się nie działo!:)

... bo działo się i to dużo:)

Jednym z ważniejszych zdarzeń były np. URODZINY OLUSIA :)

Była to pierwsza tego typu impreza w naszej Grupie, ale wszyscy - na czele z SZACOWNYM JUBILATEM - byli z niej bardzo zadowoleni :))

Przyczynił się do tego zapewne słodki poczęstunek przygotowany przez Mamę Olka - za który w tym miejscu - w imieniu naszych Żabek bardzo dziękujemy:)

Zobacz galerię

12 października skorzystaliśmy z zaproszenia Powiatowej Stacji Epidemiologicznej w Ciechanowie i wybraliśmy się na pierwszą wycieczkę na wystawę grzybów :)

W tym miejscu składamy ukłon dla pracowników SANEPID-u, za sprawą których w magiczny sposób przenieśliśmy się do lasu.

Nasze Przedszkolaki mogły dzięki Ich pracy, poszerzyć swoją wiedzę na temat owoców lasu i na własne oczy zobaczyć unikatowe gatunki.

Jedną z atrakcji tego dnia by także przejazd autobusem (dla niektórych Przedszkolaków pierwszy w życiu), który wzbudził wiele radości !

Zadowoleni z pierwszej wycieczki, wkrótce znowu się gdzieś wybierzemy!