Cena obejmuje:

• Koszty kursu: wykłady wraz z materiałami szkoleniowymi, zajęcia praktyczne, badanie lekarskie.
  • Opłatę egzaminacyjną: egzamin państwowy, świadectwo, książkę operatora.
  • Serwis kawowy.

Wymagania:

• ukończone 18 lat,
  • wykształcenie co najmniej podstawowe,
  • aktualne orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu operatora określonej specjalności

Czas trwania:

• Kurs podstawowy (koparki) - 134 godz.
  • Kurs rozszerzony (koparki + koparkoładowarki + wielozadaniowy nośnik osprzętów ) - 134 godz. (kurs podstawowy) + liczba godzin zajęć teoretycznych i praktycznych (moduły specjalistyczne dla kolejnych maszyn). Kurs dedykowany jest dla osób zamierzających odbyć jednocześnie szkolenie w ramach kursu podstawowego i dla kolejnych maszyn (specjalności).

Program kursu:

Zajęcia teoretyczne:

• Kurs podstawowy - 52 godz.
  • Kurs rozszerzony - 52 godz. + liczba godzin zajęć teoretycznych (moduły specjalistyczne dla kolejnych maszyn)

Zajęcia praktyczne:

• Kurs podstawowy - 82 godz.
  • Kurs rozszerzony - 82 godz. + liczba godzin zajęć praktycznych (moduły specjalistyczne dla kolejnych maszyn)

Uwaga! Podana liczba godzin zajęć praktycznych odnosi się do podgrupy.

Program kursu podstawowego obejmuje:

• M.BHP - Bezpieczeństwo i higiena pracy.
  • M.U-O - Użytkowanie i obsługa maszyn roboczych.
  • M.SI-1/III - Koparki jednonaczyniowe - budowa, obsługa, technologia, zajęcia praktyczne (moduł specjalistyczny).

Kurs będzie odbywać się w trybie weekendowym tj:

• piątek - 16.30- 20.00
  • sobota, niedziela w godzinach 08.00-16.00

Cel kursu:

• Przygotowanie uczestników szkolenia do nabycia kwalifikacji do wykonywania zawodu operatora koparki jednonaczyniowej w zakresie III klasy uprawnień.
  • Klasa III obejmuje koparki jednonaczyniowe o masie całkowitej do 25 ton.
  • Kurs na koparkę jednonaczyniową kończy się egzaminem państwowym, zdawanym  przed Komisją Egzaminacyjną, powołaną przez  Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie.

Kurs umożliwia zdobycie kompetencji w zakresie:

• Pracy koparkami jednonaczyniowymi różnych rodzajów i typów.
  • Współpracy z zespołem ludzkim oraz kierownictwem przy organizacji robót.
  • Organizacji pracy koparek jednonaczyniowych w różnych warunkach klimatycznych i atmosferycznych.
  • Kontrolowania jakości wykonywanych prac.
  • Czynnego uczestnictwa w wykonywaniu przeglądów i napraw koparek jednonaczyniowych.