Komisja spawalnicza przeprowadza egzaminy na uprawnienia spawalnicze według Norm Europejskich:

• egzaminy po kursie spawania /dla absolwentów kursów, w celu uzyskania uprawnień spawalniczych według PN-EN ISO 9606-1:2014 i PN-EN ISO 9606-2:2007; przedłużenie (potwierdzenie) kwalifikacji spawacza co 6 miesięcy;
  • egzaminy w celu przedłużenia posiadanych uprawnień spawalniczych na okres dwóch lub trzech następnych lat.  Przedłużenie posiadanych uprawnień /Certyfikatów/ powinno nastąpić przed datą upływu ich dotychczasowej ważności;
  • weryfikację uprawnień spawaczy, którzy ukończyli szkolenia /kursy/ spawalnicze przed wprowadzeniem aktualnie obowiązującego systemu szkolenia spawaczy - jednolitego w krajach Unii Europejskiej.

Osoby przystępujące do weryfikacji zdają egzamin teoretyczny ze znajomości obowiązujących Norm Europejskich w zakresie egzaminowania spawaczy i egzamin praktyczny w zakresie wynikającym z ukończonego szkolenia /kursu/. Na podstawie pozytywnego wyniku z obu egzaminów otrzymują Świadectwo Kwalifikacyjne Egzaminu Spawacza, które uprawnia ich do wykonywania pracy w zawodzie spawacza. Wydanie dokumentów kwalifikacyjnych trwa od 1 do 7 dni.

Komisja Spawalnicza przy Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Warszawie działa na podstawie licencji Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach – jednostki akredytowanej przez PCA.

Szkolenie spawaczy w ZDZ odbywa się pod merytorycznym nadzorem Instytutu Spawalnictwa w atestowanych przez IS ośrodkach szkolenia spawaczy. Egzaminy przeprowadzają egzaminatorzy ZDZ posiadający ważną licencję IS (pkt 4 Porozumienia z IS).

DUPLIKATY
Komisja Spawalnicza przy ZDZ w Warszawie na podstawie pisemnych wniosków osób zainteresowanych odpłatnie wystawia duplikaty (wyłącznie dla osób, które zdawały egzaminy przed Komisją Spawalniczą przy Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Warszawie, na podstawie dokumentacji archiwalnej):.

• Książek spawacza,
  • Świadectw Kwalifikacyjnych Egzaminów Spawacza /Certyfikatów/ utraconych przed terminem upływu ich ważności

KONTAKT

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących uprawnień spawalniczych i egzaminowania spawaczy zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

Telefon: Przewodniczący Komisji Spawalniczej Sebastian Kowtun, pod numerem telefonu  504 869 514
Sekretarz Komisji Spawalniczej Anna Szaniawska pod numerem telefonu 728 449 548
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres: Zakład Doskonalenia Zawodowego Komisja Spawalnicza, 04-342 Warszawa, ul. Nasielska 48