Nauka w Technikum Usługowym Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Warszawie trwa 4 lata.

Umiejętności zawodowe, które zdobędziesz
Po ukończeniu nauki w naszej szkole absolwent m. in.:

• konfiguruje i obsługuje konsolety mikserskie;
  • planuje i wykonuje adaptację akustyczną planu nagraniowego;
  • wykonuje pomiary akustyki pomieszczeń;
  • organizuje plan nagraniowy;
  • obsługuje urządzenia rejestrujące materiał dźwiękowy;
  • konfiguruje i obsługuje programy do wielośladowego miksowania dźwięku;
  • przetwarza dźwięk z zastosowaniem techniki analogowej i cyfrowej;
  • obsługuje sprzętowe i programowe procesory przetwarzające intonację, barwę, dynamikę i przestrzeń dźwięku;
  • wykonuje prace z zakresu montażu cyfrowego i analogowego dźwięku;
  • sporządza kopie materiałów dźwiękowych na różnych nośnikach;
  • wykonuje materiały dźwiękowe o różnym charakterze;
  • obsługuje programy do konwersji plików dźwiękowych;
  • wykonuje konserwację konsolet mikserskich, przedwzmacniaczy mikrofonowych, procesorów przetwarzających dźwięk;
  • lokalizuje i usuwa uszkodzenia urządzeń;
  • organizuje plan nagłaśniania i rozmieszczania urządzeń nagłaśniających we współpracy z realizatorem dźwięku;
  • konfiguruje i obsługuje konsolety mikserskie do realizacji nagłośnienia i realizacji odsłuchu;
  • obsługuje systemy mikrofonowe;
  • stosuje sposoby przetwarzania i odtwarzania dźwięku;
  • obsługuje system MIDI.

Miejsca, w których będziesz mógł podjąć pracę

Po ukończeniu nauki absolwent może znaleźć zatrudnienie w studiach nagrań, stacjach radiowych i telewizyjnych, przy produkcji różnego rodzaju nagrań i nagłośnień na estradzie, na planie filmowym, w teatrze, operze, filharmonii. Miejscem jego zatrudnienia mogą być też firmy zajmujące się wytwarzanie oprogramowania multimedialnego. Jest również przygotowany do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Dodatkowe korzyści z nauki w szkole ZDZ
Podczas nauki w naszej szkole uczeń poznaje m. in. zasady akustyki i elektroakustyki. Realizacji nagrań i nagłośnień uczy się w nowocześnie wyposażonych pracowniach.

Zajęcia w szkole prowadzą wieloletni praktycy w zawodzie. Uczniowie uczestniczą w realizowanych przez nich projektach (nagraniach w studiach nagraniowych, w Zamku Królewskim).