Zakład Doskonalenia Zawodowego w Warszawie Centrum Kształcenia w Siedlcach jest niepubliczną placówką kształcenia ustawicznego umożliwiającą uzyskanie i uzupełnienie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych, zgodnie z ustawą systemie oświaty. Siedziba placówki znajduje się w Siedlcach, przy ul. Sokołowskiej 28. Placówka jest wpisana do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez Miasto Siedlce pod numerem E.4302-1/18/99. Organem prowadzącym placówkę jest Zakład Doskonalenia Zawodowego w Warszawie.

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Warszawie jest stowarzyszeniem oświatowym o tradycjach sięgających XIX stulecia. W II połowie tego wieku, gdy z dużą dynamiką zaczął rozwijać się warszawski przemysł i rzemiosło oraz gwałtownie wzrosło zapotrzebowanie na kształcenie fachowców w różnych dziedzinach, profesor matematyki – Roman Żuliński podjął się organizowania pierwszych odczytów oświatowych dla rzemieślników warszawskich. W kolejnych latach cele kształcenia i doskonalenia zawodowego realizowane były – ze względu na określoną sytuację społeczno-polityczną - w zmieniających swe nazwy placówkach, uznawanych przez historyków za protoplastów Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Warszawie.

Chronologicznie były to:

  • Muzeum Rolnictwa i Przemysłu (od 1875 r.) prowadzące kształcenie zawodowe poprzez tzw. "Sale rysunkowe", gdzie rozpoczynała swą karierę naukową wybitna uczona polska, laureatka nagrody Nobla Maria Skłodowska-Curie,
  • Muzeum Rzemiosł i Sztuki Stosowanej (od 1892 r.),
  • Instytut Naukowy Rzemieślniczy im. J. Piłsudskiego (od 1935 r.),
  • Rzemieślniczy Instytut Doskonalenia Zawodowego,
  • Instytut Naukowy Rzemieślniczy,
  • Zakład Doskonalenia Rzemiosła (od 1948r.).

Od 1962 roku stowarzyszenie funkcjonuje pod nazwą:
Zakład Doskonalenia Zawodowego w Warszawie.

Rok później (1963) rozpoczyna działalność w jednostce terenowej w Siedlcach.
Aktualnie w Siedlcach funkcjonujemy we własnej siedzibie przy ul. Sokołowskiej 28 pod nazwą Zakład Doskonalenia Zawodowego w Warszawie Centrum Kształcenia w Siedlcach.Zakład Doskonalenia Zawodowego w Warszawie
Centrum Kształcenia w Siedlcach
08-110 Siedlce, ul. Sokołowska 28

sekretariat:
tel. 25 632 63 82
tel./fax 25 644 47 70

www.zdz.siedlce.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dyrektor Centrum: Zenon Dziołak
Dyrektor Szkoły: Zenon Dziołak
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ośrodek Terenowy w Sokołowie Podlaskim
08-300 Sokołów Podlaski
ul. Kilińskiego 4
tel.25 781 32 61
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kursy i szkolenia: biurowo-księgowe i pokrewne, usługowe, zawodowe techniczne, pedagogiczne, bhp

Zapisz