W dniu 17 marca 2016 r. na scenie kieleckiego Hotelu Kongresowego odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Wokalno-Muzycznego z okazji jubileuszu 70-lecia Związku Zakładów Doskonalenia Zawodowego. Organizatorem był ZDZ w Kielcach, a fundatorem nagród Zarząd Główny w Warszawie.

Wśród zaproszonych gości pojawili się Prezesi i Dyrektorzy jednostek ZDZ z wielu miast Polski, pracownicy i uczniowie szkół, gimnazjaliści z zaprzyjaźnionych placówek. Prowadzącymi uroczystość byli: Pani Grażyna Jaśkowska i Pan Piotr Szczepański. Uroczystego otwarcia finałowej gali konkursowej dokonał Dyrektor Generalny ZDZ w Kielcach Pan Dariusz Wątroba.
Na scenie zaprezentowali się uczniowie szkół ZDZ z całego kraju.  Wokalne i muzyczne talenty uczestników budziły podziw publiczności i powodowały, że jurorzy mieli niezwykle trudne zadanie z wyborem zwycięzców. W czasie obrad jurorów na scenie wystąpiła absolwentka szkół ZDZ w Kielcach, śpiewaczka Pani Joanna Nawrot. Po jej czarującym mini recitalu nastąpiło ogłoszenie wyników. Jury zadecydowało przyznać wyróżnienia: dla Kamila Brzozy, Patrycji Dobek i Szymona Madeja.  Laureatką  trzeciego miejsca została Maria Jeż z Warszawy i  otrzymała nagrodę finansową w wysokości 500 złotych. Drugie miejsce i 1000 złotych  wyśpiewał sobie Bartosz Wawrzeńczyk z Kielc.  Zwycięzcą jubileuszowego Ogólnopolskiego Konkursu Wokalno-Muzycznego został gitarzysta Jonatan Koźlik z Opola.  Główną nagrodą było 1500 złotych. Trójka najlepszych finalistów wystąpi podczas uroczystej gali z okazji 70-lecia Związku Zakładów Doskonalenia Zawodowego w Warszawie.