Prezentacje Liceów i Techników, spotkania  z dyrektorami szkół, pedagogami, uczniami, warsztaty – to tylko niektóre z atrakcji podczas XXVII Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego Perspektywy 2017 r.

Przez trzy dni (od 9 marca do 11 marca br.) dostojne sale Pałacu Kultury i Nauki wypełniał tłum młodzieży z Warszawy, województwa mazowieckiego i województw ościennych. Było co zwiedzać: ponad 100 szkół ponadgimanzjalnych prezentowało swoją ofertę podczas Salonu. W tym roku program imprezy był wyjątkowo bogaty i przyciągnął prawdziwe tłumy!

Duże „wzięcie” miało stanowisko Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Warszawie – pomysłowo zaprojektowane i zaaranżowane przez nauczycieli i uczniów Studium Technik Scenograficznych. Zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty, podczas których można było dowiedzieć się, jak zaplanować swoją karierę, osiągnąć sukces zawodowy wybierając naukę w Szkołach Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Zwiedzający mieli okazję uczestniczyć w pokazie charakteryzacji „na Zombi” w wykonaniu uczennic Studium Technik Scenograficznych.  Uczniowie Technikum Fryzjerskiego prezentowali fantazyjne upięcia i koki. Podziw i uznanie budziły także rekwizyty teatralne, formy artystyczne wykonane przez uczniów z różnych materiałów technicznych wykorzystywanych w modelatorstwie. Dzieła uczniów spektakularnie zdobiły stanowisko Szkół ZDZ w Warszawie.

Zapraszamy do obejrzenia filmu…